Mistrzostwa Woj. Lubuskiego Żaków i Skrzatów – Sulechów 2022

XXIV Indywidualne Mistrzostwa Woj. Lubuskiego Żaków i Skrzatów w Tenisie Stołowym, (Sulechów, 24.04.2022 r.)

Rewelacyjne występy Leny Puzio. Została złotą medalistką w grze deblowej wraz z Olą Mierzwiak z Fiberu Nowogród Bobrz. oraz srebrną medalistką w grze indywidualnej, a na dokładkę zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski 2022 w Olkuszu zajmując pierwsze miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kat. Żaczek – gratulacje!

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek i zawodników, kat skrzatów: miejsca 7-8 Oliwia Makarewicz i Ania Yakovlenko, miejsca 9-16 Martyna Kuraś, Julia Łokaj Oliwia Łaska, Nikola Szczepańska, Michał Góralczyk, 17 Wiktoria Słodka,

Kat, żaków: 7 Jan Czerniak, 13 Paweł Góralczyk, 17 Oliwia Słodka.

Dwa tygodnie wcześniej na XXIV drużynowych  Mistrzostwa Woj. Lubuskiego młodzików nasza drużyna w składzie Zosia Kamińska i Lena Puzio zdobyły brązowy medal.

Witnica 2022 III WTK

Witnica (06.02.2022) była areną  3 Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w kategorii skrzatów i żaków do 3 Grand Prix Polski w tenisie stołowym, rywalizowały najmłodsze dzieci. W swoich pierwszych zawodach zagrało czworo naszych zawodniczek. W kat. żaków nasi żacy zajęli miejsca 5 Lena Puzio, 17 Szczygłowska Kinga 21 Oliwia Słodka, 17-Antoni Franczak. W kat. skrzatów 8 Julia Łokaj, 9-11 ex aeqao Kuraś Martyna, Makarewicz Oliwia, Yamkovenko Anna.

Od lewej: Antoni Franczak, trener Bogdan Lech, Ania Yamkovenko, Lena Puzio, Kinga Szczygłowska, Oliwia Słodka, Oliwia Makarewicz, Martyna Kuraś, Julia Łokaj (zdjęcie nr 142841).

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Kilka godzin temu dzieci z UKTS OLIMPIA LUBSKO wzięli udział w warsztatach pokazowych nauki gry w tenisa stołowego „Spotkanie z Mistrzem”. Z powodu pandemii Covid 19 uczestniczyło w nim ok. 50 % mniej dzieci jak i prowadzących, którzy przebywają obecnie na kwarantannie. Prowadzili je trenerzy i zawodnicy z Zielonogórskiego Klubu Sportowego (występujący w rozgrywkach I ligi) Krzysztof Stamirowski, Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak oraz UKTS Olimpii Lubsko. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie rakietkę i piłeczkę ufundowaną przez KGHM Polska Miedż a poczęstunek kawowy i „wafelkowe słodkości” zapewniła m. in. firma „Magnolia”. Widzieliśmy gry pokazowe, gry z dziećmi podczas których, omówione zostały przez prowadzących najważniejsze zasady gry w tenisa stołowego, prowadzący monitorowali grę, udzielali porad i pokazywali zagrania, sztuczki tłumacząc przy tym zasady gry.

Ligowe „wieści”

W rozgrywkach o mistrzostwo V Ligi UKTS Olimpia Lubsko (09.10.2021) na wyjeździe wygrała z FIBER II Nowogród Bobrzański 10:3, następnie (23.10.2021) a w meczu wyjazdowym przegrała z UKS SPARTAKUS I Otyń 10:6, oraz u siebie (30.10.2021) pokonała KS JOFRAKUDA II Świebodzin 10:6. Olimpia wystąpiła w składzie: Lerna Puzio, Artur Skrzypczak, Adam Kamiński i Jacek Stawiski, Piotr Chwiejczak.  Wyniki kolejnych meczy:  Z  ZKS VI Drzonków 8:10, z Uczniak II Szprotawa 6 :10, z  Zorza Mozów 10:7, z Prus II Żary 10:5.

Drugi zespół Olimpii w Sulechowie 10.10.2021 r. zagrał w pierwszej rundzie zielonogórskiej Klasy A. Nasz zespół zagrał na średnim poziomie i drużynowo zajmuje 3 miejsce, ustępując UKS Dziesiątka Nowa Sól i ZKS X Zielona Góra. Olimpia wystąpiła w składzie: Melania Pawłowska, Kazimierz Rzepka, Piotr Chwiejczak i Sławomir Grzebyk.

W Drzonkowie (24.10.2021) rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków do II Grand Prix Polski. W kat skrzatów Michał Góralczyk zajął 8 miejsce, Julia Łokaj 8, Agata Głodkowska 10 oraz 9 Ania Yamkovenko w swoim pierwszym występie na zawodach sportowych. W kat. żaków nasi żacy zajęli miejsca w przedziale 17-24 Antoni Franczak, Paweł Góralczyk, Ruslan Khawizov. W II Grand Prix Polski żaków zagra Lena Puzio, która posiada imienny limit PZTS, bez obowiązku gry w kwalifikacjach – życzymy powodzenia.

Od lewej: Antoni Franczak, Paweł Góralczyk, Ania Yamkovenko, Julia Łokaj, Agata Głodkowska, Michał Góralczyk,  Ruslan Khawizov.

Rozgrywki tenisa stołowego UKTS Olimpii Lubsko są współfinansowane przez Gminę Lubsko i Starostwo Powiatowe w Żarach.

Zaproszenie na „Spotkanie z Mistrzem”

UKTS OLIMPIA LUBSKO zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach pokazowych nauki gry w tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży „Spotkanie z Mistrzem”. Warsztaty odbędą 08.12.2021 r. o godz. 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubsku, ul. Bohaterów 3 d. Prowadzone będą przez wykwalifikowanych specjalistów – trenerów, zawodników Zielonogórskiego Klubu Sportowego (występujących w rozgrywkach I ligi), olimpijczyków oraz UKTS Olimpii Lubsko.

PRZEBIEG WARSZTATÓW:

Ponieważ spotkania są przewidziane dla dzieci najmłodszych, ciężko utrzymać u nich skupienie i zainteresować przez przekazanie informacji o tenisie stołowym, dlatego najważniejszym elementem będą gry pokazowe, od których zacznie się każde spotkanie, oraz gry z dziećmi podczas których, omówione zostaną przez prowadzących najważniejsze zasady gry w tenisa stołowego. Gry z dziećmi zainicjują osoby prowadzące warsztaty, jeśli jest to możliwe dzieci będą mogły zagrać pomiędzy sobą, ale prowadzący nieustannie będą monitorować tą grę, udzielać porad i pokazywać kolejne zagrania/sztuczki tłumacząc przy tym zasady gry. Podczas gier osoby prowadzące spotkanie, zawodnicy we współpracy z opiekunami będą zachęcać dzieci do gry i do brania udziału w wyzwaniach. Na koniec każdego spotkania trenerzy opowiedzą o korzyściach zdrowotnych uprawiania aktywności fizycznej/sportu. Każdej grupie dzieci trenerzy zadadzą kilka pytań związanych z przekazaną im wcześniej wiedzą o tenisie stołowym. Dzieci również będą miały możliwość zadać pytania trenerom, zawodnikom. Przekazane zostaną również informacje, gdzie w najbliższej okolicy można uczęszczać na zajęcia z tenisa stołowego.

1. Grand Prix Polski Żaków

W Drzonkowie w dniach 01-03 października 2021 rozegrano I Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym w tym sezonie. W rozgrywkach uczestniczyło 64 najlepszych dziewcząt i chłopców w kraju wg. rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nasza zawodniczka Lena Puzio po dobrej grze zajęła miejsce w przedziale 17-24, co można potraktować jako sukces, zważywszy, że przed turniejem zajmowała 45 miejsce w rankingu – GRATULACJE.

I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków – Sulechów 2021

W Sulechowie (26.09.2021) rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków do I Grand Prix Polski. Bardzo dobrze zagrała Lena Puzio zajmując drugie miejsce wśród żaczek, 10 zajął Jan Czerniak. 12 Julia Łokaj, 14 Antoni Franczak, 19 Paweł Góralczyk, 20 Ruslan Khawizov, 25 Góralczyk Michał. W kat. skrzatów Michał Góralczyk zajął 10 miejsce Julia Łokaj 12. I Grand Prix Polski żaków rozegrane zostanie w Zielonej Górze w dniach 1-3 października 2021 r. W turnieju w barażach zagra Lena Puzio –życzymy powodzenia.

Wykład i warsztat „Sport pomaga w życiu” o tym jakie znaczenie ma ruch dla naszej psychiki, z udziałem Marleny Pogorzelczyk, która ustanowiła rekord Ginnesa w Bocci

Zadanie pt. „JESTEŚMY INNI, RÓŻNI ALE ŁĄCZY NAS SPORT” realizowane w ramach operacji AKTYWNA LGD, współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Zadanie realizowane jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”.