Ligowe „wieści”

W rozgrywkach o mistrzostwo V Ligi UKTS Olimpia Lubsko (09.10.2021) na wyjeździe wygrała z FIBER II Nowogród Bobrzański 10:3, następnie (23.10.2021) a w meczu wyjazdowym przegrała z UKS SPARTAKUS I Otyń 10:6, oraz u siebie (30.10.2021) pokonała KS JOFRAKUDA II Świebodzin 10:6. Olimpia wystąpiła w składzie: Lerna Puzio, Artur Skrzypczak, Adam Kamiński i Jacek Stawiski, Piotr Chwiejczak.  Wyniki kolejnych meczy:  Z  ZKS VI Drzonków 8:10, z Uczniak II Szprotawa 6 :10, z  Zorza Mozów 10:7, z Prus II Żary 10:5.

Drugi zespół Olimpii w Sulechowie 10.10.2021 r. zagrał w pierwszej rundzie zielonogórskiej Klasy A. Nasz zespół zagrał na średnim poziomie i drużynowo zajmuje 3 miejsce, ustępując UKS Dziesiątka Nowa Sól i ZKS X Zielona Góra. Olimpia wystąpiła w składzie: Melania Pawłowska, Kazimierz Rzepka, Piotr Chwiejczak i Sławomir Grzebyk.

W Drzonkowie (24.10.2021) rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków do II Grand Prix Polski. W kat skrzatów Michał Góralczyk zajął 8 miejsce, Julia Łokaj 8, Agata Głodkowska 10 oraz 9 Ania Yamkovenko w swoim pierwszym występie na zawodach sportowych. W kat. żaków nasi żacy zajęli miejsca w przedziale 17-24 Antoni Franczak, Paweł Góralczyk, Ruslan Khawizov. W II Grand Prix Polski żaków zagra Lena Puzio, która posiada imienny limit PZTS, bez obowiązku gry w kwalifikacjach – życzymy powodzenia.

Od lewej: Antoni Franczak, Paweł Góralczyk, Ania Yamkovenko, Julia Łokaj, Agata Głodkowska, Michał Góralczyk,  Ruslan Khawizov.

Rozgrywki tenisa stołowego UKTS Olimpii Lubsko są współfinansowane przez Gminę Lubsko i Starostwo Powiatowe w Żarach.

Zaproszenie na „Spotkanie z Mistrzem”

UKTS OLIMPIA LUBSKO zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach pokazowych nauki gry w tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży „Spotkanie z Mistrzem”. Warsztaty odbędą 08.12.2021 r. o godz. 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubsku, ul. Bohaterów 3 d. Prowadzone będą przez wykwalifikowanych specjalistów – trenerów, zawodników Zielonogórskiego Klubu Sportowego (występujących w rozgrywkach I ligi), olimpijczyków oraz UKTS Olimpii Lubsko.

PRZEBIEG WARSZTATÓW:

Ponieważ spotkania są przewidziane dla dzieci najmłodszych, ciężko utrzymać u nich skupienie i zainteresować przez przekazanie informacji o tenisie stołowym, dlatego najważniejszym elementem będą gry pokazowe, od których zacznie się każde spotkanie, oraz gry z dziećmi podczas których, omówione zostaną przez prowadzących najważniejsze zasady gry w tenisa stołowego. Gry z dziećmi zainicjują osoby prowadzące warsztaty, jeśli jest to możliwe dzieci będą mogły zagrać pomiędzy sobą, ale prowadzący nieustannie będą monitorować tą grę, udzielać porad i pokazywać kolejne zagrania/sztuczki tłumacząc przy tym zasady gry. Podczas gier osoby prowadzące spotkanie, zawodnicy we współpracy z opiekunami będą zachęcać dzieci do gry i do brania udziału w wyzwaniach. Na koniec każdego spotkania trenerzy opowiedzą o korzyściach zdrowotnych uprawiania aktywności fizycznej/sportu. Każdej grupie dzieci trenerzy zadadzą kilka pytań związanych z przekazaną im wcześniej wiedzą o tenisie stołowym. Dzieci również będą miały możliwość zadać pytania trenerom, zawodnikom. Przekazane zostaną również informacje, gdzie w najbliższej okolicy można uczęszczać na zajęcia z tenisa stołowego.

1. Grand Prix Polski Żaków

W Drzonkowie w dniach 01-03 października 2021 rozegrano I Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym w tym sezonie. W rozgrywkach uczestniczyło 64 najlepszych dziewcząt i chłopców w kraju wg. rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nasza zawodniczka Lena Puzio po dobrej grze zajęła miejsce w przedziale 17-24, co można potraktować jako sukces, zważywszy, że przed turniejem zajmowała 45 miejsce w rankingu – GRATULACJE.

I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków – Sulechów 2021

W Sulechowie (26.09.2021) rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii skrzatów i żaków do I Grand Prix Polski. Bardzo dobrze zagrała Lena Puzio zajmując drugie miejsce wśród żaczek, 10 zajął Jan Czerniak. 12 Julia Łokaj, 14 Antoni Franczak, 19 Paweł Góralczyk, 20 Ruslan Khawizov, 25 Góralczyk Michał. W kat. skrzatów Michał Góralczyk zajął 10 miejsce Julia Łokaj 12. I Grand Prix Polski żaków rozegrane zostanie w Zielonej Górze w dniach 1-3 października 2021 r. W turnieju w barażach zagra Lena Puzio –życzymy powodzenia.

Wykład i warsztat „Sport pomaga w życiu” o tym jakie znaczenie ma ruch dla naszej psychiki, z udziałem Marleny Pogorzelczyk, która ustanowiła rekord Ginnesa w Bocci

Zadanie pt. „JESTEŚMY INNI, RÓŻNI ALE ŁĄCZY NAS SPORT” realizowane w ramach operacji AKTYWNA LGD, współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Zadanie realizowane jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”.

OLIMPIA ZAPRASZA

Działania realizowane w ramach zadania pt. „JESTEŚMY INNI, RÓŻNI ALE ŁĄCZY NAS SPORT”,

w ramach operacji AKTYWNA LGD. Współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Zadanie realizowane jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”.

23. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Skrzatów i Żaków w Tenisie Stołowym

W Nowogrodzie Bobrzańskim (22.05.2021) rozegrano 23 Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie stołowym. Rywalizowali najmłodsi zawodnicy, skrzaty i żacy. Lena Puzio i Zosia Kamińska zostały brązowymi medalistkami w grze deblowej w kat. żaczek. Na miejscu 9 i 10 uplasowały się dwie drużyny Olimpii: Czapracka Sara – Kamińska Amelia i  Łokaj Julia – Głodkowska Agata. Wśród żaków 9 miejsce zajęli Czerniak Jan – Paweł Góralczyk, 10 Michał Góralczyk – Khafizov Ruslan, 11 Łaskarzewski Adam, Franczak Antoni.

Gra pojedyncza dziewcząt: 7 Lena Puzio, 9.Zosia Kamińska

Gra pojedyncza chłopców: 17 Czerniak Jan, 18 Góralczyk Paweł,19 Góralczyk Michał, 20 Franczak Antoni, 25 Łaskarzewski Adam, 21 Khafizov Rusłan.

PUNKTACJA  KLUBOWA ŻAKÓW LUBUSKIEGO OZTS

Miejsce Klub Punkty
1 ZKS Drzonków 691
2 UKTS-Olimpia Lubsko 385
3 Spartakus Otyń 310,5
4 Bocian Słońsk-Kołczyn 300,5
5 Fiber Nowogród Bobrzański 273
6 Pełcz Górki Noteckie 167
7 Gorzovia Gorzów Wlkp. 125
8 Kłodawka Gorzów Wlkp. 88,5
9 Witniczanin Witnica 31,5

Na pochwałę zasługuje postawa naszych zawodniczek i i zawodników, którzy grając po raz pierwszy na arenach sportowych ambitnie i dzielnie walcząc uplasowali się na następujących miejscach:

Gra pojedyncza dziewcząt skrzatek:7 Kamińska Amelia, 8 Głodkowska Agata, 9 Łokaj Julia.

Gra pojedyncza chłopców skrzaty: 9 Góralczyk Michał, 13 Franczak Antoni, 14 Łaskarzewski Adam,

PUNKTACJA KLUBOWA SKRZATÓW LUBUSKIEGO OZTS

Miejsce Klub Punkty
1 ZKS Drzonków 291
2 UKTS-Olimpia Lubsko 155
3 Spartakus Otyń 136
4 Kłodawka Gorzów Wlkp. 112
5 Fiber Nowogród Bobrzański 105
6 Bocian Słońsk-Kołczyn 29
7 Pełcz Górki Noteckie 23

Rozgrywki tenisa stołowego UKTS Olimpii Lubsko są współfinansowane przez Gminę Lubsko i Starostwo Powiatowe w Żarach.