XXIII Drużynowe Mistrzostwa Woj. Lubuskiego w kat. młodzieżowych

XXIII Drużynowe Mistrzostwa Woj. Lubuskiego w kategoriach młodzieżowych w tenisie stołowym na 2021 rok zostały rozegrane w dniu 25.04.2021 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Lena Puzio i Zosia Kamińska zostały brązowymi medalistkami w kat. żaczek. Na miejscu 5 i 6 uplasowały się dwie drużyny Olimpii: Jan Czerniak z Pawłem Góralczykiem oraz Góralczyk Michał z Rusłanem Khafizov.  

UKTS Olimpia Lubsko w gronie wyróżnionych przez PZTS w ramach „Pingpongowych Marzeń. Jako nagrodę Klub otrzymał stół i robota do tenisa stołowego – dziękujemy.

Klasa A & V Liga

W rozgrywkach o mistrzostwo V Ligi w pierwszej grupie, która walczy o awans do IV Ligii UKTS Olimpia Lubsko (13.03.2021) wygrała z Zorzą Mozów 10:3, Olimpia wystąpiła w składzie (od lewej): Artur Skrzypczak, Jacek Stawiski Dominika Lesiak, Adam Kamiński – trener Lech Bogdan. Oprócz Olimpii Lubsko w grupie walczącej o awans znalazły się drużyny z Otynia, Łęknicy, Mozowa i Szprotawy.

W Sulechowie 28.02 i 07.03.2021 r.  odbyła 4 i 5 runda zielonogórskiej Klasy A. Nasz zespół zagrał na średnim poziomie i drużynowo zajmuje 5 miejsce. Olimpia II wystąpiła w składzie: Kazimierz Rzepka, Piotr Chwiejczak, Sławomir Grzebyk, Paweł Czerniak oraz Zosia Kamińska. Na zdjęciu na pierwszym planie Piotr Chwiejczk w akcji.

Tabela po 5 rzutach:

1. KS JOFRAKUDA III Świebodzin, 2. UKS SPARTAKUS II Otyń, 3. FIBER IV Nowogród Bobrzański, 4. ZKS VII Zielona Góra, 5. UKTS OLIMPIA II Lubsko, 6. FIBER V Nowogród Bobrzański, 7. KS JOFRAKUDA II Świebodzin, 8. FIBER VI Nowogród Bobrzański, 9. ZKS VIII Zielona Góra, 10. UKS SPARTAKUS III Otyń, 11. ZKS IX Zielona Góra, 12. UKS TRÓJKA Sulechów, 13. KS POGOŃ II Wschowa

Rozgrywki Klasy A i V Ligi są współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Żarach i Gminę Lubsko

Podpisanie umowy z Lokalną Grupą Działania
„Grupa Łużycka”

I WTK żaków i żaczek Klasa A

W drugim turnieju klasy A (15.11.2020 Nowogród Bodrz.) UKTS Olimpia II Lubsko zajęła drużynowo 2 miejsce. Tabela po 2 rzutach Klasy A:

1. KS JOFRAKUDA III Świebodzin

2. UKS SPARTAKUS II Otyń

3. FIBER IV Nowogród Bobrzański

4. UKTS OLIMPIA Lubsko

5. FIBER V Nowogród Bobrzański

6. FIBER VI Nowogród Bobrzański

7. ZKS VII Zielona Góra

8. KS JOFRAKUDA II Świebodzin

9. KS POGOŃ II Wschowa

10. UKS TRÓJKA Sulechów

11. ZKS VIII Zielona Góra

12. UKS SPARTAKUS III Otyń

29.11.2020 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Sulechowie rozegrano

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do I Grand Prix Polski żaków i żaczek w tenisie stołowym na sezon rozgrywkowy 2020/2021. Bardzo dobrze zagrała Lena Puzio zajmując 3 miejsce, Zosia Kamińska uplasowała się na 6 miejscu. W śród chłopców Jan Czerniak był 16 a Rulan Khafizow 19.

Liga

Bardzo dobra passa naszego Klubu trwa nadal. W ostatnich 4  meczach V Ligii UKTS Olimpia Lubsko pokonała:

  • Uczniak II Szprotawa 10:3 (17.10.20),
  • Fiber II Nowogród B. 10:7 (24.10,20),
  • ZKS VI Drzonków 10:7 (07.11.20),
  • Fiber III Nowogród B. 10:1 (14.11.20) i jest liderem V Ligii. Nasz zespół występował w składzie jak na załączonym zdjęciu, od lewej: Jacek Stawiski, Artur Skrzypczak, Dominika Lesiak, Adam Kamiński.

15.11.2020 r. w Nowogrodzie Bobrz. odbyła 2 runda zielonogórskiej Klasy A. Nasz zespół bardzo dobrze zagrał i drużynowo zajął 2 miejsce, wystąpił w składzie: Kazimierz Rzepka, Piotr Chwiejczak, Sławomir Grzebyk i Paweł Czerniak – gratulacje.

Mistrzostwa Województwa Skrzatów i Żaków 2020

Drzonków (26.09.2020) był areną Indywidualnych Mistrzostwach Województwa lubuskiego w tenisie stołowym, rywalizowali najmłodsi zawodnicy. W swoich pierwszych zawodach dobrze zagrała Lena Puzio, która wywalczyła brązowy medal. Zosia Kamińska zajęła 9 miejsce. Niestety, w wyniku pandemii covid-19 ” uciekło” naszym zawodniczkom i zawodnikom kilka medali. Jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość, po naborze w lubskich szkołach do naszego klubu dołączyło kilkanaście nowych dzieci. Szczególne podziękowania należą się Pani dyrektor SP nr 1 i SP nr 3, Pań wychowawczyń, które stanęły na wysokości zadania związanego z naborem w czasach pandemii.

WSPÓŁZAWODNICTWO KLUBOWE KATEGORIA – SKRZATKA SEZON ROZGRYWKOWY 2019/2020

1 UKTS OLIMPIA Lubsko

2 ZKS Drzonków

3 LUKS PEŁCZ Górki Noteckie

4 FIBER Nowogród Bobrzański

5 MUKS BOCIAN Słońsk-Kołczyn

WSPÓŁZAWODNICTWO KLUBOWE KATEGORIA – SKRZAT SEZON ROZGRYWKOWY 2019/2020

1 MUKS BOCIAN Słońsk-Kołczyn

2 UKTS OLIMPIA Lubsko

3 ZKS Zielona Góra

4 UKS SPARTAKUS Otyń

NABÓR 2020

Pingpongowe Marzenia z PSE Podsumowanie sezonu 2019-20

Na stadionie OSiR w Lubsku odbyło się spotkanie członków i sympatyków Olimpii Lubsko. Zarząd Klubu podsumował rozgrywki ligowe i turniejowe w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. W ramach pingpongowych marzeń przeprowadzono zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe.

UKTS Olimpia Lubsko z udziałem Gminy Lubsko, Pana Bartłomieja Sówki, zorganizował pozalekcyjne profilaktyczne zajęcia dla młodzieży z elementami sportu. W projekcie brały udział dziewczęta i chłopcy, na zajęcia przyjmowane były wszystkie chętne dzieci. Wykłady profilaktyczne przeprowadzone zostały przez psycholog Panią Ilonę Fekieta, trener Bogdan Lech omówił temat związany z profilaktyką uzależnień. Zajęcia były prowadzone w oparciu o ogólnodostępny program zawierający działania o charakterze profilaktycznym, zwłaszcza w zakresie promocji zdrowego stylu życia, który został dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników, ich wieku, stanu zdrowia i sprawności fizycznej.